منو

دوشنبه 31تير 1398

إثْنَان 20 ذيقعده 1440

Monday 22 July 2019

اولین خبر از مالیات اصناف/پزشکان مهندسان/وکلا/کارشناسان-تفاهم اصناف و سازمان امور مالیاتی

رهنمود حسابداری تعداد نمایش : (79) تاریخ انتشار : 1398/03/08

✨تفاهم اصناف و سازمان امور مالیاتی

🔺با عنایت به شرایط اقتصادی و رکود کسب و کار جلسات متعددی در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی میان اصناف و سازمان امور مالیاتی برگزار شد و در پایان موجب تفاهم فی مابین اصناف و سازمان امور مالیاتی گردید.

🔺 بخ گزارش ایسنا ابراهیم درستی نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی ضمن اعلام این مطلب افزود: عدم افزایش نرخ مالیات بیش از ۹۰ درصد از مودیان مالیاتی صنفی مهم‌ترین دستاورد این تفاهم می‌باشد. این به شرطی است که مجموع فروش کالا و خدمات این مودیان حداکثر ۳۰ برابر معافیت ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم (یعنی رقمی برابر با ۸,۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال) باشد.

🔺 نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: حدوداً ۳ درصد مودیان صنفی که مالیات محاسبه‌شده سال ۱۳۹۶ آن‌ها مبلغی بین ۲/۵ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان است، حداکثر ۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش مالیات را پرداخت خواهند کرد.

🔺 عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران در ادامه گفت : حدود ۲ درصد دیگر مودیان مالیاتی در سال ۱۳۹۶ مالیاتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. این گروه هم حداکثر مشمول ۹ درصد افزایش مالیات در سال ۱۳۹۷ خواهند شد.

🔺 درستی در پایان تاکید کرد: در راستای حمایت از واحدهای آسیب دیده در سیل‌های اخیر کشور در حال مذاکره با سازمان امور مالیاتی هستیم و ان‌شاءالله پس از تفاهم شرح آن اطلاع رسانی می‌گردد.

اخبار و مقالات


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی